Hekim Adası Tekne Turu

Hekim Adası Tekne Turu

Hekim Adası Tekne Turu. Hekim Adası (Pele Adası, Kilise Adası, Yatros Adası) İzmir Körfezinde yer alan adalardan biridir. Üzerinde yerleşim yeri yoktur. İdari bakımdan İzmir ilinin Urla ilçesine bağlıdır. Merkezi 38°26′41″K 26°45′56″D koordinatlarındadır.Kuzeyinde Uzunada, güneyinde ise aralarında Yassıca Ada ve Pırnarlı Adanın da bulunduğu bir grup küçük ada vardır. Adanın yüzölçümü 2.5 kilometre kare kadardır. Bu yüzölçümüyle, Uzun Ada’dan sonra körfezin en büyük adasıdır. Kıyıda Hekim Adasına en yakın nokta batıda Karaburun Yarımadası üzerindeki, antik Klazomenai kentidir ve Hekim Adasına uzaklığı 2.5 kilometredir. Ada av hayvanları bolluğu ile uzun süre avcıların dikkatını çekmiştir. Ancak adaya çıkış şu anda yasaktır.
Tarihi
Adanın Antik dönemde adı Pele idi. Hekim adı yeni bir addır. Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi sırasında Yunanistan’a gitmesi gerekirken, İzmir'de kalmayı seçen Rum asıllı bir doktorun adada yaşamağa başlaması sebebiyle bu adın verildiği sanılmaktadır.

Hekim Adası tekne turu için aşağıdaki butona tıklayıp rezervasyon yapabilirsiniz.

Urla Tekne Turu

İzmir Yarımada'nın Eşsiz Koylarını Ve Adalarını Gezin.

Hakkımızda

İletişim

+90 532 779 31 82
İskele, 2122. Sk. 17, 35430 Urla/İzmir

Gezi Yerleri

Çiçek Adaları Tekne Turu Yassıca Ada (Alman Adası) Tekne Turu Pırnallı Ada Tekne Turu Hekim Adası Tekne Turu Manal Koyu Tekne Turu Karantina Adası Tekne Turu